diecezjalne zjazdy organistów

Dni skupienia organistów i muzyków kościelnych odbywają się dwa razy w roku. Służą one formacji oraz podnoszeniu umiejętności muzyków posługujących w parafiach diecezji siedleckiej.

_________________________________________________________________________________________________

24 lutego 2015 r.
ks. Waldemar Mróz – wykład poświęcony tematyce KRĘGU LITURGICZNEGO i jego roli w przygotowaniu liturgii i doborze śpiewów

2 grudnia 2014 r.
ks. Paweł Sobierajski – wykład o recepcji muzyki

IMGP3715

1 kwietnia 2014 r.
ks. Bp. Zbigniew Kiernikowski – wykład o roli ciszy i muzyki w liturgii

26 listopada 2013 r.
Marta Kierska-Witczak – wykład o prowadzeniu zespołu wokalnego

26 lutego 2013 r.
Michał Sławecki – wykład o wykonawstwie chorału

20 listopada 2012 r.
warsztaty z akompaniamentu do odpowiedzi mszalnych

19 czerwca 2012 r.
ks. Michał Szulik – wykład o przygotowaniach zespołów do Diecezjalego Festiwali Muzyki Liturgicznej

22 listopada 2011 r.
ks. Michał Szulik – wykład na temat oprawy muzycznej liturgii pogrzebów i ślubów

15 marca 2011 r.

Dnia 15 marca 2011 r. odbył się w Siedlcach diecezjalny zjazd organistów – dzień skupienia mający na celu formację i kształcenie muzyków kościelnych posługujących w naszej diecezji.
Spotkanie rozpoczął ks. Michał Szulik, przewodniczący Diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej. Następnie wykład na temat praktyki organistowskiej wygłosił prof. Władysław Szymański z Akademii Muzycznej w Katowicach. Śpiewy podczas liturgii Mszy św. w katedrze schola Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach przygotowana przez Bożenę Kaczmarek.

07 grudnia 2010 r.
Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa – warsztaty z poprawnym śpiewaniem i akompaniowaniem dialogów mszalnych i aklamacji